استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

استارتاپ ویکند جایی برای یافتن شرکای مشتاق، بررسی ایده ها و تجربه یک محیط بدون ریسک و برای بسیاری هم اولین گام در مسیر بلند کارآفرینی است. نکته جالب اینجاست که 75 درصد شرکت کنندگان ارتباطات خود را یک سال بعد از مراسم، حداقل بایک نفر جدید حفظ می نمایند.

در نهمین استارتاپ ویکند تهران هدف این بود که درصد شرکت خانمها بیشتر از ۷۰% باشد.

که کانون کارآفرینی ایران با همکاری انجمن ملی زنان کارآفرین برگزارکننده این رویداد بودند.

در این دوره حدود ۱۰۰ نفر شرکت داشتند که از این تعداد 62 تعداد خانم ها و 38 نفر آقایان نفر را آقایان تشکیل می دادند.46 نفر کسب و کار 40  نفر فنی و 14 نفر طراحی بودند.

 در روز چهارشنبه ، پس از سخنرانی آقای حمیدرضا احمدی(نائب رئیس کانون کارآفرینی ایران ) ،خانم ها نادره شاملو (مشاور واقتصاد دان ارشد در بانک جهانی) ، سادیا خان (مدیر اجرایی شرکت Selar)، دردانه داوری ( یک کارآفرین موفق که شرکت خود را در سال 1387 در زمینه مشاوره مدیریت استراتژیک راه اندازی کرد)، سارا یوسینگر (نماینده جهانی استارتاپ ویکند) ،

 از حدود ۱۰۰ شرکت کننده ۴۷ ایده در زمینه های مختلف مطرح شد. هر شرکت کننده به مدت ۱ دقیقه فرصت داشته ایده خود را شرح دهد

بعد از رای گیری و تشکیل تیم ها . ۱۰ ایده به عنوان ایده های منتخب شرکت کنندگان انتخاب شدند و تیم تشکیل دادند.

ایده گروه شادیانه : کمک به افراد برای برگزاری جشن های و اتفاقات مهم زندگی آن ها از طریق برگزاری و ارائه خدمات.