Posted on 16 جون 2018 Views 2014

برای استارت آپ ها مهم است که یک چیز با ارزش، که باعث جلب مشتری شود را پیدا کنند، و سپس بر آن متمرکز می شون، مانند گوگل با انجام جستجوها، آمازون با فروش چیزهای مختلف و... . هیچ کدام از آنها نباید بیش از این فعالیت های اصلی کاری برای موفقیت انجام دهند.

اغلب می شنوم که کارآفرینان می گویند که امروز یک سرویس را ارائه می دهند، اما قصد دارند ویژگی های جدیدی را اضافه کنند، زیرا آنها مطمئن نیستند که ارائه فعلی آنها ارزش کافی را دارد و خدمات کافی را فراهم می کند. این اشتباه است. اگر یکی از شرکت های اصلی، سرویس اصلی با ارزشی نداشته باشد، گمان می رود که اضافه کردن سرویس های جدید باعث ایجاد تفاوت شود، ولی تفاوت بخصوصی را سبب نمی شود.

هنگامی که روی یک چیز تمرکز می کنید، یاد می گیرید که هرچه بیشتر به هر چیزی فرو روید و روی آن تمرکز کنید بیشتر متوجه مشکلات آن می شوید که می توانید با رفع آنها موفق تر شوید. به طور کلی، این مسئله مربوط به یک موضوع کوچک و جزئی نیست. گوگل هنوز هم روی جستجو کار می کند و آمازون هنوز هم روش های فروش کتاب و... را بهبود می بخشد.

 

از اشتباهات درس بگیرید

در اوایل شروع شرکت، ما مصرف کنندگان را قادر به ردیابی تمام اطلاعات شخصی خود کردیم. ما فکر می کردیم که با در اختیار گذاشتنحساب های بانکی خود به مشتریان می توانیم توجه آنان را جلب کرده و موفق شویم، اما مشخص شد که اشتباه می کردیم.

برای بازگشت به مسیر درست، ما با هدف ارائه یک سرویس متمرکز برای تمام اطلاعات شخصی، دوباره شروع کردیم. سپس بر امور مالی تمرکز کردیم. انجام این کار با پول بسیار کم، تصمیم سختی برای تمرکز بر روی پرداخت قبض و صرفه جویی در سایر موارد بود- حتی اگر این گزینه ها درآمد قابل توجهی را به دست آوردند. ما دنیای جدیدی از الزامات را کشف کردیم.

اشتباهات گذشته تقریبا ما را نابود کرد. ولی ما می دانستیم که نیاز به تغییر مسیر و تمرکز بر یک محصول اصلی داریم. تصمیم ما برای بهینه سازی این سرویس یکی از عواملی بود که در نهایت منجر به کسب موفقیت شد.

 

از منابع خود برای تقویت تمرکز استفاده کنید

هنگامی که ما تصمیم آغاز پروژه جدیدمان را گرفتیم، سعی کردیم که از استراتژی دنبال کردن اهداف و نتایج کلیدی، استفاده کنیم. این روش ما را مجبور می کند که تصمیم بگیریم که چه کارهایی را باید در 3 ماه انجام دهیم و مهم تر از آن اینکه چه کارهایی را نباید انجام داد که به مراتب سخت تر هستند.

این کار تمرکز دقیق روی موضوعات کم است و پیشرفت های زیادی در هر کدام دارد. نه اینکه سعی کنید بیش از حد این کار را انجام دهید و به طور کلی پیشرفت کنید. به عنوان مثال، در پروژه بعدی، ما می خواستیم بهترین کسب و کار را در بازار برای یک کار مشخص داشته باشیم و از آنجا رشد کنیم. این تصمیم تمام تیم ما را بر روی یک کار مشخص که قابل انجام و سنجش بود، متمرکز کرد.

تمرکز بر موارد بی اهمیت باعث سردرد و هدر رفتن زمان می شود. تیم شما باید زمان بیشتری را برای سرمایه گذاری در مواردی که دارای اهمیت بیشتری هستند، و نتایج با کیفیت بالاتری را ایجاد می کنند، صرف کند.

تمرکز می تواند خطرناک باشد، به خصوص در مراحل اولیه استارت آپ. اما بدون آن، شما به احتمال زیاد به اهداف خود دست نمی یابید. تمرکز را نه به عنوان یک انتخاب، بلکه به عنوان یک قاعده در نظر بگیرید، که به شرکت یک شانس واقعی برای موفقیت پایدار می دهد.