Posted on 09 جون 2018 Views 2087

بسیاری از کارآفرینان کار خود را به عنوان یک کارمند به جای یک صاحب کسب و کار آغاز می کنند. در حالی که هدف آنها ساختن شرکت خود و رئیس خود بودن است.این افراد آماده کارآفرینی هستند، اما این ساده نیست.

در حالی که ممکن است بتوانید یک کار نیمه وقت را در کنار کسب و کار خودتان انجام دهید، اما در نهایت باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در این مسیر قرار بگیرید یا این کار نیمه وقت را ترک کنید تا تمرکز خود را بر رشد کسب و کارتان متمرکز کنید. این تصمیم مستلزم توجه دقیق و محتاطانه است، در اینجا پنج سؤال قبل از استعفای خودپیش می آید:

 

1. آیا تنها انگیزه شما علاقه است؟

شما باید بدانید که اگر بخواهید بخش جدایی ناپذیر زندگی خود را به انجام برسانید، باید آن را دوست داشته باشید. راوی رامان، مربی حرفه ای اجرایی دارای مدرک ICF، می گوید: همه ما حدود 80،000 ساعت از زندگی مان را صرف کار می کنیم. ما باید از کارهایی که برای انجام می دهیم لذت ببریم، با این حال، اشتیاق به تنهایی کافی نیست. رامان می گوید که آیا علاقه شما با یک هدف عمیق تر هماهنگ است؟ یا فقط چیزی است که شما علاقه مند به دنبال آن هستید. "هنگامی که شما می توانید تناسب بین اشتیاق و هدف را پیدا کنید، فرصت بیشتری برای موفقیت خواهید داشت."

 

2. استارت آپ شما به کجا می رود؟

مهم است که مطمئن شوید جایی که زمان و پول خود را در آن سرمایه گذاری کرده اید، پتانسیل کامل سرمایه گذاری جدید را داشته باشد.

رامان می گوید: "قبل از ایجاد کسب و کار، این مهم است که شما نیاز بازار را برای ایده خود بررسی کنید." قبل از صرف پول برای توسعه محصول (یا خدمات)، باید تأیید کنید که مشتریان شما مایل به خرید آنچه که شما قصد ارائه آن را دارید، باشند.

 

3. آیا شما هم از شکست می ترسید؟

در هر استارت آپ ممکن است که شکست بخورد، اما چقدر از شکست می ترسید؟ نیر پولاک، یکی از بنیانگذاران شرکت Exabeam، تحلیلگر امنیتی داده های بزرگ، گفت: ترس می تواند بزرگترین مسئولیت شما به عنوان یک کارآفرین باشد، بنابراین باید مطمئن شوید که این ترس شما را کنترل نمی کند.

"شما می توانید خودتان را فقط در زمان شروع شرکت تضمین کنید. این یک انگیزه مهم برای فشار آوردن به خودتان برای بهتر شدن است. هر کسی از شکست می ترسد، اما من اجازه نمی دهم که باعث شود خودم و یا تیمم را کنار بگذارم. شما از اشتباهات خود درس می گیرید و تجربه کسب می کنید.

 

4. آیا برنامه جایگزینی دارید؟

هیچ چیز مطمئنی در جهان از استارت آپ وجود ندارد. همیشه در معرض خطر هستید و اگر این خطر برای شما ارزش نداشته باشد، ممکن است بخواهید مدتی کار روزانه و نیمه وقت خود را ادمه دهید.رامان افزود: "امید برای موفقیت مهم است، اما برنامه ریزی برای یک مسیر چالش برانگیز اهمیت بسیاری دارد." کارآفرینان تمایل دارند که خوشبینانه و بی رحمانه باشند، اما بسیار مهم است که شما یک طرح احتمالی و مسیر طولانی برای سودآوری و... داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که در شرایط اضطراری صندوق پوشش هزینه های مختلف را حداقل برای شش ماه و یا بیشتر دارا باشد.

 

5. آیا زمان بندی درست است؟

همانطور که شما جوانب مثبت و منفی از ترک شغل خود را وزن می کنید، زمان بندی درست را نیز نباید فراموش کنید.

پولاک می گوید: " سعی کنید برای تبدیل شدن به زاکربرگ بعدی قدم بردارید." بسیار آسان است که خیلی زود به کار در بازار بپردازید و اگر زمان مناسب را در نظر نگیرید ایده آل شما از دست خواهد رفت. وقت خود را برای یادگیری و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا راه حل شما چیزی است که مشتریان علاقه مند به استفاده از آن باشد صرف کنید. با ارزش ترین چیزی که می توانید برای یک شرکت جدید انجام دهید این است که آن را به محیطی تبدیل کنید که قابلیت پیشرفت و ارتقا را داشته باشد.

اگر فکر می کنید زمان بردن استارت آپ خود به بازار فرارسیده است، مطمئن شوید پول کافی برای حمایت از خود در طول دوره استارت آپ اولیه را دارید.