Posted on 02 جون 2018 Views 1950

استخدام اولین کارمند یک گام بزرگ برای استارت آپ شماست. این یک نشانه قوی است که شرکت شما دارای شایستگی واقعی است.

اساسی ترین شیوه ای که کسب و کار شما را تغییر می دهد افزایش کارآیی است. فرد جدیدی که تمام زمان خود را اختصاص می دهد و به شرکت تمرکز می کند به این معنی است که شما به طور ناگهانی می توانید سریعتر حرکت کنید.

بر اساس تجربه، توصیه های ما به دیگران در این راه، در ادامه آورده شده است.

 

1.هرچه زودتر، بهتر

به محض اینکه احساس می کنید به آن نیاز دارید، کسی را استخدام کنید، حتی اگر در ابتدا سخت باشد، خلاقیتی که آن فرد در کار کاملا ارزش دارد. کارهایی که به طور عادی چند هفته طول می کشد در این صورت در چند روز قابل انجام است.

در بسیاری از موارد، بنیانگذارانی که تمایلی به استخدام ندارند، در پایان کار با مشاهده تاخیر در انجام کارها، متوجه می شوند که اگر کسی را استخدام می کردند، از نظر مالی وضعیت بهتری داشتند و ارزش بیشتری برایشان داشت.

 

2. متقاضیان باید مهارتشان را نشان دهند

بسیاری از مردم دقیقا می دانند که چگونه به سوالات مصاحبه پاسخ دهند به طوری که باعث ترغیب مدیر در استخدام می شوند. بنابراین، تحقیقات نشان می دهد که بهترین راه برای شناختن هر شخص استفاده از این روش است که مثلا اگر شما یک فروشنده را استخدام کنید، از آنها بخواهید چیزی را به شما بفروشد. ما یک استراتژی تبلیغاتی برای رسیدن به مخاطبان هدف خود داریم، به آنها راه و وسایل حداقلی را می دهید تا ببینیم چگونه می توانند بدون هدایت و کمک پیش روند. نتایج به دست می آید و کسانی که به وضوح وقت و انرژی برای آن نگذاشتند، از کار بیرون می آیند.

 

3. دعوت از آنها، تا بخشی از تیم باشد

هنگامی که کسی را استخدام می کنید، شما یک انتخاب دارید: شما می توانید او را یک کارمند در نظر بگیرید، به این معنی که او دستورالعمل ها و کار خود را ارزیابی می کند یا، شما می توانید او را به عنوان عضوی از تیم در کنار خودتان در نظر بگیرید. که باعث می شود در کنار شما یاد بگیرد و از تجربه شما استفاده کند و این یکی از دلایل اصلی است که مردم در ابتدا شروع به کار می کنند.

 

4. استخدام از روی توانایی

یک ویژگی کلیدی مدیر ماهر، توانایی دیدن پتانسیل و توانایی هاست، نه شواهد و موفقیت گذشته. به دنبال کسی که علایقش به شما شبیه باشد و می دانید که در کاری که قبلا انجام داده خوب بوده باشید.

داشتن مهارت و اشتیاق لازمه توانایی و پتانسیل است، به طوری که حتی اگر فرد هنوز راهی برای رسیدن به خود پیدا نکرده باشد، اگر موقعیت شما این کار را برای او انجام دهد، احتمالا نتایج را خواهید دید.

 

5. منظم و قانونی باشید

ما برای شش ماه اول که یکی از کارمندانمان برای ما کار می کرد، قرارداد کاری نداشتیم. اگرچه همه چیز خوب پیش می رفت، ولی این رویکرد را توصیه نمی کنم. عدم وجود یک قرارداد به این معنی است که آن کارمند و تیم ما از نظر قانونی محافظت شده نبودند. دانستن اینکه هر کس به صورت رسمی و قانونی محافظت می شود و در امان است، به این معنی است که می توانید با خیال راحت تمرکزتان را روی مسائل مهم شرکت بگذارید.

 

اولین استخدام شما یک گام بزرگ در شرکت شما است. وقت خود را برای انجام کارهایی که در راه درست است، بردارید و مطمئن شوید که اولین کارمند شما برای مدت طولانی در آنجا خواهد بود. این از بزرگترین چیزها در روزهای نخست شرکتتان است.