Posted on 24 می 2018 Views 2276

هیچ کس انتظار ندارد شما همه چیز را در اولین روز خود و یا در ماه اول خود بشناسید. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کارفرمای جدید و همکاران خود را تحت تاثیر قرار دهید.

بنابراین، چیزی که کارفرمایان از روز اول انتظار دارند، چیست؟ برای پیدا کردن این سوال ما از یک گروه 14 نفره از کارفرمایان موفق از شورای جوانان کارآفرین سوال پرسیدیم. در ادامه به جواب آنها می پردازیم.

1- دریافت یک پیروزی اولیه

راه هایی را که می توانید موفعیت را به نفع خود تغییر دهید، را در نظر بگیرید. سعی کنید یک نماینده را که می توانید برای تیم تعیین کنید را شناسایی کنید. افرادی که این کار را انجام می دهند، یک ادراک مثبت را به وجود می آورند و به ما می گویند که یک شرکت بلند پایه داریم.

2- یک ایده بزرگ را بیابید

نگران قهوه رئیس خود یا سفارش ناهار نباشید. در عوض پیشنهاد یک ایده جدید بیرحمانه برای بهبود تجارت را به رئیس خود بدهید یا آنها را به صورت عمومی بفرستید و پیشنهاد دهید که یک تیم را برای اجرای ایده جدید بکار ببرید.

3- آشنایی با افراد

اگر برای چند روز اول در میز خود بنشینید و زمان کمتری را با دیگران در شرکت بگذرانید، برای پیشرفت و پیدا کردن پاسخ به سوالات، زمان زیادی نیاز دارید. قدم بزنید، در آشپزخانه ناهار بخورید و از بقیه بپرسید چه کاری انجام می دهند، چه کار می کنید، و چه چیزی باعث می شود آنها هر روز در اینجا حضور داشته باشند.

4- وقت بیشتری بگذارید

اولین چیزی که ما در مورد کارکنان جدید متوجه می شویم این است که آنها از لحاظ ذهنی یا جسمی چقدر وقت صرف می کنند. اگر متوجه شویم فردی ساعت 5 بعد از ظهر خارج می شود، میفهمیم که چگونه فردی است. اگر ببینیم فردی تلاش و وقت بیشتری برای یادگیری در مورد آنچه که ما در حال آموزش آن هستیم می گذارد متوجه می شویم که این فرد، کسی است که ما میخواهیم.

5- شوخی کنید

ما در ارزیابی تناسب فرهنگی کاندیداها برای پست های تمام وقت، بسیار فعالانه عمل می کنیم. انتظار داریم که کارکنان فعلی خود را به اندازه کافی خوب بدانیم تا جوک تعریف کنیم و از روز اول لذت ببریم. اگر به اندازه کافی راحت نیستید که کمی بخندید، این نشانه یک مشکل است.

6- ابراز کنجکاوی

در روز اول، برای شناسایی تمام مشتریان داخلی خود، خودتان را معرفی کنید و با آن مشتریان مصاحبه کنید و آنها را در طیف وسیعی از موضوعات مورد مصاحبه قرار دهید.

7- درک دیدگاه

برای اطمینان از موفقیت درازمدت، دیدگاه بلندمدت شرکت در روز اول را درک کنید. سوال در مورد اعضای تیم در مورد استراتژی و شاخص های عملکرد کلیدی برای اطلاع رسانی در روز اول بسیار مهم است. همانطور که چشم انداز دراز مدت را مدیریت می کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که کار روزمره شما به خوبی انجام می شود.

8- یک اسفنج باشید

قبل از اینکه سعی کنید بازی را تغییر دهید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه بازی کنید. به جای نگرانی در مورد اجتماعی شدن یا ایجاد یک تصور، تمرکز خود را بر یادگیری نحوه عملکرد سازمان و افراد درون آن قرار دهید. ابتدا یاد بگیرید، سپس انجام دهید، سپس آموزش دهید.

9- اسم همه افراد را به خاطر بسپارید

هدف اصلی برای یک عضو جدید این است که نام افراد را به خاطر بسپارد. هیچ چیز بیشتر از این به یک عضو تیم جدید کمک نمی کند که در روز اول، دوم قدم بزند و بگوید:سلام فلانی. این بلافاصله اعتبار و روابط را با تیم ایجاد می کند.

10- تحقیق در خانه

چیزهای زیادی وجود دارد که باید در کار یاد گرفت، اما می توان از خواندن و تحقیق در خانه هم بعضی چیزها را یاد گرفت. وقتی یک فرد جدید می گوید که چه چیزی باید بخواند تا سریع تر یاد بگیرد، مشخص است که این فرد برای افزایش دانسته های خود از روز اول تلاش می کند.

11- درک اهداف هرشخص

این مهم است که بدانیم هر بخش از شرکت واقعا چه کار می کند. این کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که تیم شما به طور موثر کار می کند و این اطلاعات به منطقه مناسب سازمان شما اطلاق می شود.

12-سازماندهی و اولویت بندی کار

اولین چیزی که برای فرد جدید مهم است سازماندهی و اولویت بندی کار است. این مهم است، زیرا هدایت کننده است و اولویت را براساس مهلت و اهمیت هر کار تعیین می کند. هنگامی که شما مسئول اجرای چندین وظیفه ای هستید، ممکن است از آن غافل شوید، اما ایجاد لیست کاری می تواند به شما کمک کند تمرکز کنید.

13- تعامل با دیگران

نشان می دهد که شما خجالتی نیستید و می خواهید بخشی از تیم باشید. خود را به افرادی که در نزدیکی شما کار می کنند معرفی کنید و اطمینان حاصل کنید که هر روز افراد جدیدی را ملاقات می کنید. موفقیت طولانی مدت شما و همچنین شرکت شما بستگی به تیم دارد و شما باید هر چه زودتر بخشی از آن باشید.

14- انرژی داشته باشید

یک راه برای شروع بد نشان دادن عدم شور و شوق در روز اول شماست. از ابتدا نشان دهید که به شغل، کاروهدف خود متعهد هستید و در انجام آن انرژی کافی را دارید.