Posted on 18 می 2018 Views 2184

درست است که پیوستن به استارت آپ یک حرکت سرگرم کننده وهوشمند است. در حالی که بیشترافراد به شروع کار در محیط شرکت های فناوری علاقه ای ندارند.

تفاوت های کلیدی بین دنیای استارت آپ و هر نوع دیگری از شرکت وجود دارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری ، به این 4 مورد توجه کنید.

1- تغییر کردن راحت

تغییر دائمی می تواند ناامید کننده باشد، بر خلاف شرکت های دیگر که پروسه ها و روش های تعریف شده ای دارند و صدها نفر از کارکنان روز به روز تکرار رفتارهای مشابه را انجام می دهند، استارت آپ می توانند به سرعت تغییر ایجاد کنند. چیزهایی مانند عناوین شغلی، وظایف، ساختار گزارش و طرح های پروژه، بیشتر از فیلتر قهوه خانه ها تغییر می کنند.

2- همه دست ها روی عرشه است

شما باید یک بازیکن تیم باشید، آستین های خود را بالا بزنید و دست های خود را کثیف کنید – برای انجام یک کار ضروری است که همه کار انجام دهید. در حالی که در یک کار فنی، که شرح کارداشته باشد، فعالیت های روزانه، به احتمال زیاد با توجه به پروژه،متفاوت خواهد بود.

شما ممکن است هرگز تصور نکنید در یک روز، برای ناهار پیتزا بخورید، تلفن پاسخ دهید، و یک پیشنهاد به هیئت مدیره بدهید، اما عبارت "این بخشی از وظایف من نیست " هرگز نباید از لب های شما عبور کند. انتظار می رود که شما در انجام وظایف مختلف و چالش برانگیز، آماده باشید و مایل باشید که آنها را انجام دهید. بسیاری از استارت آپ های جدید افراد نادرستی را استخدام می کنند که تمرکزشان روی این موضوع است که استارت آپ چه کمکی می تواند به آنها بکند به جای اینکه فکر کنند که خودشان چه کمکی می توانند به استارت آپ بکنند. کار با همچین افرادی که مایل به انعطاف و مشتاق به کار نیستند می تواند استارت آپ را دچار مشکل کند.

3- پیشکسوتان دشمن نیستند، مربی هستند

اکثر استارت آپ ها با چندین فرد درخشان و یک ایده آغاز می شود. آنها برخی از سرمایه گذاران را پیدا می کنند و با افراد هوشمند و با انگیزه (اغلب جوان) ایده خود را به واقعیت تبدیل می کنند. سپس، هنگامی که این شرکت شروع به کسب موفقیت می کند، با برخی از متخصصان مشورت می کنند، متخصصان با تجربه و متعهد که بتوانند شرکت را به سطح بعدی برسانند.

هنگامی که یک پیشکسوت وارد می شود و دخالت می کند ، کارکنان ممکن است عصبی و حتی خشمگین شوند. شما 16 ساعت در روز برای شش ماه کار کرده اید (بله، شما نیز باید این انتظار را داشته باشید)، و ناگهان آنها قدم می زند و به شما می گوید که چگونه کار خود را انجام دهید، زیرا او دارای سابقه برجسته است.

اگرچه ممکن است شما احساس تهدید کنید، ولی به یاد داشته باشید که این کارشناسان رقبای شما نیستند، آنها مربیان بالقوه شما هستند. در شرکت های بزرگ، آنها در یک دفتر کاملا غیرقابل دسترسی هستند و توسط یک منشی مسدود شده اند. اما در استارت آپ، شما در هر روز قادر به تعامل و یادگیری از آنها هستید.

4. ارزیابی خطر، مسئولیت شماست

استارت آپ می تواند بسیار سریع خاموش شود. این یکی از خطرات ذاتی در کار کردن برای یکی آنها است.

اگر شما یک کارمند یا یک تحلیلگر مالی هستید مسئولیت شما این است که بتوانید در مورد عملکرد و خط مشی شرکت خود اطلاعاتی کسب کنید. خواندن آنچه که مطبوعات در مورد کسب و کار و سرمایه گذاران می گویند و می پرسند که چگونه آنها موفقیت خود را اندازه می گیرند. اگر همه چیز در حال نزول است، نباید چشم خود را ببندید.

شما باید یک موضوع مهم را متوجه شوید، کارکردن برای استارت آپ نیاز به تنظیم مفاهیم روز کاری خود دارد. شما در روزهای طولانی قرار خواهید گرفت، مسئولیت های شما انعطاف پذیر و متفاوت است و شرکتی که بیشترین عمر خود را به آن اختصاص می دهید می توانید یک شبه از بین برود، اما اگر تمام این هست و نیست ها را می پذیرید استارت آپ می تواند راهی عالی برای شروع کار باشد.