Posted on 25 نوامبر 2017 Views 1396

مفهوم زن قدرتمند مفهوم جدیدی نیست. اما هنوز هم چنین زنانی نادر هستند. در سرتاسر جهان زنانی وجود دارند که در رشته های مخصوص خود گام هایی بلند بر میدارند. و چه دوست داشته باشید یا نه، وقت آن رسیده که آن ها را تحسین کنید. همچنان که جنگ بر سر جنسیت ادامه دارد، شکاف بین مردان و زنانی که بر مسند قدرت می نشینند بزرگ تر می شود. به گفته مرکز پیشرفت آمریکا، تنها 25 درصد از زنان شاغل در شرکت های S&P 500 دارای مقام های ارشد هستند.  و در مورد زنانی که مقام مدیر ارشد اجرایی را به خود اختصاص داده اند، این رقم به 6 درصد کاهش می یابد.

فکر کنید که وقتی زنان قدرت تصمیم گیری داشته اند چه چیزهایی به دنیای ما اضافه کرده اند: لوسیل بال برای ما کمدی به ارمغان آورد؛ اپرا وینفری روشن بینی را به ما هدیه کرد؛ و جِی کِی رولینگ سحر و جادو را. این تنها سه مورد از نام های آشناست. در دنیای کارآفرینی نیز زنان بسیاری هستند که برای خود قدرت تصمیم گیری به وجود آورده اند:

1.کاساندرا رز، کارآفرین مشاور املاک

در پی بحران مسکن سال 2008، هنگامی که کارآفرین املاک، کاساندرا رز، با یک جاویژه بلا استفاده مواجه شد، سریعا سعی کرد آن را پُر کند. کسب و کار او با نام "رنت مای وی"  برای اجاره کنندگان و مدیران املاک تا حدی مثل لینکدین عمل می کند. رز که در سیاتل مستقر است، همچنین صاحب RentLucky Property Management، و کارگزار My Way Real Estate Servicesمی باشد.

با وجود منفی بافانی که درک اقتصادی و دانش املاک او را زیر سوال می برند، رز در صنعتی دشوار سه کسب و کار موفق را ایجاد و حفظ کرده است، که نشان دهنده ی ثبات او در مواجهه با ناملایمات است.

2.اِرن بِرمن، موسس استدیو های بلک بِرد

ارین برمن که موسس استدیوهای بلک برد، یک آژانس بازاریابی دیجیتال است، او اینجاست تا داستان های  شرکت ها را از استارت آپ تا شرکت سهامی، بازگو کند. با استفاده از داستان یک برند، او و تیم اش محتوایی استراتژیک و هدفمند ایجاد می کنند تا به نتیجه برسند. برمن مشتاق داستان گویی است. او هم در حوزه خلیج و هم در سراسر دنیا، به عنوان مربی و مشاور به استارت آپ ها و سازمان های بزرگ خدمت می کند. او برای پیشبرد کار و جلب نظر مشتری استراتژی خاص خود را ایجاد کرده است.

3.لی رُدز، نیکوکار و موسس گلسی بیبی

نیکوکاری به عنوان یک مدل کسب و کار بیشتر قابل ستایش است تا سود آور. اما لی ردز که موسس گلسی بیبی است، که شیشه های نذری دست ساز درست می کند، و سپس درآمد حاصل از فروش را به مبارزه با سرطان اهدا می کند، به هردو مورد دست یافته است. کسب و کار او، که 10 درصد درآمدش را به سازمان های خیریه اهدا می کند، با هزاران موسسه ی خیریه مشارکت کرده است.

زیبایی شناسی و نوع دوستی او توجه افراد زیادی از جمله مارتا استوآرت و جِف بیزوس، مدیر ارشد اجرایی آمازون را به خود جلب کرده است.

4.رابین اسمیت، بنیان گذار و مدیر اجرایی ارشد WeGoLook

اقتصاد غول پیکر روش های کاملا نوینی برای بررسی مدل های کسب و کار قدیمی ارائه کرده است. و یکی از این ها خدمات پس از فروش بود. رابین اسمیت بنیان گذار و مدیر ارشد اجرایی WeGoLook است. این شرکت رشد قابل توجهی را تجربه کرد، و اخیرا یک شرکت ملی متقاضی آن بود، که به آن اجازه می داد سریعتر رشد کند، تا فری لنسرهای با استعداد تری را برای انجام امور در سراسر دنیا، فراهم آورد.

در طول 8 سال این شرکت 20000 متخصص اضافه کرد که برای شرکت هایی چون بیمه، خدمات مالی، و مدیریت بحران، کمک فراهم می کنند. اخیرا ناظران شرکت، پشتیبانی ضروری تری را برای نواحی آسیب دیده از طوفان های اخیر فراهم کرده اند، این امر به شرکت های بیمه کمک می کند که سریعتر درخواست ها را بررسی و کمک را برای مراجعه کنندگان ارسال کنند.

5.هاپ هورنر، مدیر ارشد اجرایی LemonLight Media

از آنجایی که اینترنت سریعا تبدیل به یک تفریگاه دیداری شده است، یک بازی جریان گرفته، که چه کسی در به کارگیری ویدیوها پیشرفته تر است. هاپ هورنر، موسس و مدیر ارشد اجرایی LemonLight Media این امر را بازشناخت و به شرکت ها کمک کرد که با مقدار اندکی نسبت به هزینه های سنتی، ویدیوهایی با کیفیت بالا ایجاد و منتشر کنند. پورتفولیو ی LemonLight  گران است، طیف آن شامل تحصیلات، خرده فروشی و سرگرمی می شود. برخی از مشتریان او از جمله فیلا، دانشگاه ویلانوآ، و بلو کارت هستند.

6.اِستِیسی دوراند، موسس گروه مدیا دیزاین

تلویزیون از زمان پیدایش تبدیل به یک کالای پرمصرف شده است، و مدیر ارشد اجرایی گروه مدیا دیزاین، استیسی دوراند، شرکتی تاسیس کرده که به برندها کمک می کند تا با گسترده ترین مخاطبین ارتباط برقرار کنند. نام های مشهوری چون MetLife، Grubhub، و NFL در لیست مشتریان او به چشم می خورند- برای شرکتی که هنوز در سال های اولیه فعالیت است این یک شاهکار به حساب می آید.

دوراند خودش را به عنوان مشوقی برای نمایندگی خرید مدیای خود در نظر میگیرد. با کمک به مشتریان خود در به کارگیری فناوری های جدید که برای جهت یابی در چشم انداز متنوع و پیچیده ی مدیا در دسترس هستند، او به شرکای بیشماری کمک کرده است تا خود را به جهان نشان دهند.

7.لورا کلاگ، رئیس و مدیر ارشد اجراییِ "جینِ کنجکاو"

لورا کلاگ، رئیس و مدیر ارشد اجرایی جِینِ کنجکاو، ایده بازاریابی امتیازی را یک قدم فراتر می برد. از طریق کار بر پیام های منطقه ای و جهانی، جین کنجکاو به مشتریان خود کمک می کند که دسترسی کاملی داشته باشند. یکی از مشتریان کلاگ، فروشگاه پلیتو، از زمان کار با جین کنجکاو، افزایش چشمگیری در فروش را تجربه کرده است. یک فروشگاه دیگر،نمایندگی های خود را به دو برابر رسانده و از 214 در سال 2006 به 468 در سال 2016 رسیده است.

8.تارا جنتایل، بازاریاب و پادکستر

تارا جنتایل یک متخصص بازاریابی است که به منظور یافتن بهترین استراتژی ها برای صاحبان کسب و کار های کوچک، هزاران شرکت را مورد بررسی قرار می دهد. تا امروز، جنتایل با کارگاه های انگیزشی خود به رشد و تقویت بیش از 14000 کسب و کار کمک کرده است. او همچنین سازنده ی استراتژی قدرت خاموش،و مجری پادکست "سود. قدرت. پشتکار" است.

9.کتلین کرودیگ مولینیکس، موسس Suit-K

او موسس Suit-K است. یکی از برترین سازندگان محصولات زیبایی کشور. سه کارخانه او در نیوجرسی در تمامی مراحل فرایند تولید محصول، از ایده پردازی گرفته تا اجرا، به مشتریان کمک می کنند. او که کمتر از 10 سال است شرکت خود را تاسیس کرده، کیفیت را در راس امور قرار داده است.

10.لانی هِی، موسس LMT

شرکت لانی هی، LMT، که بطور استراتژیکی درست بیرون واشنگتن قرار دارد، هم به دولت و هم به بخش های تجاری در IT و پشتیبانی اجرایی کمک می کند. هدف این شرکت ارائه راهکارهای امنیت ملی نوآورانه است. و هِی  این شرکت را به عنوان پیشگام در این زمینه بنا نهاده است، که بر واحدهای دولتی فدرال متعددی- از جمله IRS، نظارت دارد.

11.جس لی، مدیر ارشد اجرایی PolyCore

جس لی به شما ثابت می کند که اگر می خواهید کاری درست انجام گیرد، باید خودتان آن را انجام دهید. پس از امتحان کردن سایت Polyvore، سایت محبوب تجارت اجتماعی، او با موسسین آن ارتباط برقرار کرد تا هم آنها را تحسین کند و هم پیشنهاداتی ارائه دهد. این حرکت موجب شد از او برای پیوستن به گروه دعوت به عمل آید. در سال 2012 به مقام مدیر ارشد اجرایی رسید. از زمان ارتقایش، بر ایجاد تجربه نهایی مشتری متمرکز بوده است، کاری که نتایج عمده ای در پی داشته. یک کارت خرید متوسط در سایت او 200 دلار است.

12.رنجینی پادر، موسس و مدیر ارشد اجرایی سیستم های اطلاعاتی آرتِک

پوشیده نیست که زنان در دنیای تکنولوژی کمتر نمایان می شوند. رنجینی پادر تلاش کرد که تغییری در این موضوع ایجاد کند. آرتِک بزرگترین سازمان کارگزینی IT در کشور است که متعلق به یک زن می باشد. رنجینی از طریق آن تلاش می کند که با مشاوره دادن به کسب و کار اقلیت ها و شرکت های متعلق به زنان، و با سخنرانی در مورد کسب و کارهای موفق، آنهایی که در صنعت تکنولوژی مشغول به کارند را قدرتمند سازد.

13.شازی ویزرام، موسس "خانواده شاد"

برند "خانواده شاد" را می توانید در فروشگاه های سراسر آمریکا پیدا کنید. "خانواده شاد" که در روز مادر در سال 2006  توسط شازی ویزرام تاسیس شد، در تلاش است تا برای مادران و فرزندانشان گوشت و اسنک های ارگانیک فراهم آورد. ویزرام به خاطر کمک های عمده اش به سلامت نسل جدید مشهور است و حتی لقب "ستاره اقتصاد جدید" را به خود اختصاص داده است.

14.گیلیان موریس، کارآفرین تِک استارز

هنگامی که گیلیان ایده ای اساسی در مورد دوستداران مسافرت به ذهنش خطور کرد، سریعا پیگیر آن شد. "هیت لیست"  یک لیست آرزو برای مسافران کل جهان است، که جایزه دارد! این اپلیکیشن هنگامی که سفر به مقصد رویایی کاربران در پایین ترین قیمت است، آنها را خبردار می سازد. موریس همچنین به عنوان کارآفرین مقیم، از طریق تِک استارز به مجله ی آکسفورد ریویو خدمت می کند.  

15. تانیا مِنِندِز، سازنده ی Maker’s Row

راهبران بسیاری از شرکت ها قصد آغاز محصولی جدید را دارند اما نمی دانند دقیقا از کجا شروع کنند. تانیا منندز متوجه این امر شد و ورژن منحصر به فرد خود را از لینکدین ایجاد کرد، Maker’s Row، که مختص سازندگان است.

Maker’s Row منحصر به سازندگان ایالات متحده ی آمریکاست، این شرکت مالکان کسب و کارها را قادر می سازد تا از طریق پایگاه داده ی Maker’s Row با بیش از 10000 تولید کننده دیگر ارتباط برقرار کنند.

16. کارلی زاکین و دنیل وایزبرگ، سازندگان "TheSkimm"

در کمتر از 5 سال، کارلی زاکین و دنیل وایزبرگ فروشگاهی برای مدیا ایجاد کردند که بیش از 5 میلیون خواننده، 45 کارمند، و ارزشی 55 میلیون دلاری دارد. راز موفقیت آنها چیست؟ آنها چیزی ساختند که هر زنی که مهارتی دارد به آن نیاز خواهد داشت: TheSkimm

با یک نامه خبری که مستقیما به ایمیل آنها فرستاده می شود، خوانندگان خبرهای روزانه را دریافت می کنند که در کمتر از 5 دقیقه قابل خواندن است. زاکین و وایزبرگ از طریق مهارت هایی که در پست های قبلی شان در NBC کسب کرده بودند، TheSkimm را تا موفقیت پیش بردند- TheSkimm در دسته خبری اپل استور به عنوان شماره یک عرضه شد و در کل فروشگاه شماره 9 بود.

گرچه دستاوردهای زنان آنطور که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد، زنانی وجود دارند که هر روزه بر صنایع مختلف اثر می گذارند. آنها از فرصت ها سود می برند و خود فرصت های متعددی می آفرینند. برای زنان بلند پرواز جوان تر یک الگو هستند و به تغییر جهان پیرامونمان کمک می کنند.