استفاده از مقالات

مهمترین بخش در ایجاد و تداوم یک کسب و کار به روز بودن اطلاعات است.اطلاع از روشها و استانداردهای به روز دیگر یک مزیت رقابتی نیست ، بلکه یکی از ارکان مدیران و البته کارمندان است .در این بخش مقالات آموزشی ترجمه و قرار می گیرد.

Posted on 31 آگوست 2013 Views 4013

پول در آوردن در اینترنت راحت است به شرطی که مراحل اصولی طراحی یک کسب و کار آنلاین را پله به پله طی نمائید در این مقاله سعی کرده ایم این اصول را در 7 عنوان به شما معرفی کنیم:

  1. قرار است چه کنیم؟

مهم ترین بخش استارت یک کسب و کار آنلاین این است که بدانید قرار است چه کنید؟ قرار است چیزی بفروشید؟ یا خدمتی جدید و منحصر به فرد ارائه دهید؟

اینکه بدانید هدف اصلیه شما از ایجاد یک سایت اینترنتی چیست خیلی راحت قادر خواهید بود تا برنامه ریزی های اولیه را آغاز کرده و پیش نیازها را محیا سازید.

پس در ابتدا کاغذ و قلم بردارید و رویای خود را روی کاغذ بنویسد اصلا مهم نیست که شما به تنهایی قادر نباشید تا این نیازها را برآورده سازید تنها رویا و هدف خود را بنویسید کافیست.

  1. تجارب گذشته

مطمئینا در گذشته یا حتی هم اکنون افرادی هستند که در فیلد کاریه شما مشغول به فعالیت بوده اند، خیلی مهم است که درباره آن ها تحقیق کنید و بدانید که چرا عده ای موفق بوده اند و عده ای شکست خورده اند.

استراتزی های شکست خورده درس های بزرگی در خود دارند و راهنمای قدم های بزرگی از موفقیت می باشند.

  1. اعتماد به دیگران

رویای خود را نوشتید ,شاید ببینید که بخش هایی وجود دارد که شما توان پیاده سازی آن را ندارید ,اصلا نگران نباشید.

قرار نیست کسب و کارتان را 100% شخص خودتان راه اندازی کنید می توانید از افراد متخصص مختلف برای به تحقق در آوردن ایده تان استفاده کنید اصلا از هزینه و گرانی نترسید امروزه مراکز آنلاین مختلفی برای برون سپاری کارهایتان وجود دارد که باعث پیشروی کارتان و هم چنین کاهش در هزینه های زمانی و مالی تان می گردد.

  1. بازاریابی اینترنتی

گفتیم پول در آوردن از اینترنت راحت است اما پس از طی مراحل اصولیه خود قدم بعدی چیست؟

پس از استارت کسب و کار اینترنتی خود باید صبر پیشه کنید این تصور که با تاسیس یک سایت اینترنتی خرید از شما آغاز می شود و مردم شروع به واریز پول در حساب شما می کنند و شما به آسانی کسب درآمد می کنید رویایی بیش نیست.
افتتاح سایت اینترنتی تنها استارت یک کسب و کار اینترنتی است پس از افتتاح سایت شما در آغاز راه یک مسیر پر پیچ و خم قرار دارید.

برای آنکه بتوانید فروش موفقی در اینترنت داشته باشید باید یک برنامه استراتژیک مناسب در این زمینه داشته باشید و مرحله به مرحله جلو روید، هم چنین برای شناساندن محصول یا خدمات خود باید به بازاریابی اینترنتی بپردازید.

  1. تخصصی وارد بازار شوید

نگاهی به سایت های اینترنتی بیندازید, عمده سایت های موفق در چه زمینه ای فعالیت دارند؟

نکته مشترک و مهمی که در خصوص سایت های موفق وجود دارد تمرکز بر یک موضوع تخصصی می باشد، سعی کنید تخصصی وارد بازار شوید در مبحث یا موضوعی بهترین باشید و نگاهی ویژه متفاوت را به آن موضوع به وجود بیاورید، اینگونه زودتر می توانید جایگاه خود را در بازار بیابید برای مشتریان مهم است که به مکانی تخصصی و معتبر مراجعه کنند تا به مکانی که هر چیزی در آن یافت می شود.

  1. خاص باشید

محصول یا خدمات شما باید خاص باشد تا بتواند در اینترنت به فروش برسد، محصولی جذاب و دوست داشتنی که مشتری شما ذوق داشتن آن محصول را داشته باشد.

خاص بودن با تخصصی بودن متفاوت است، خیلی مهم است محصول یا خدمات ارائه شده از جانب شما تفاوت چشمگیری با رقیبتان داشته باشد اینگونه است که میتوانید در بین رقیبانتان سر بلند کرده و رشد نمائید والا چه فراوان خمات و محصولات مشابه و یکسان.

  1. مدیریت بیزنس

کسب و کار آنلاین یک کار واقعی و تمام وقت است نه یک سرگرمیه پاره وقت تا روزی که دیدگاه شما به کسب و کارتان یک سرگرمی باشد نمی توانید یک بیزنس موفق داشته باشید.

برای این کسب و کار تمام وقت باید یک مدیر واقعی باشید، و به همه چیز اصولی فکر کنید, آینده نگر باشید ,مدیریت زمان,مدیریت مالی و مدیریت نیروی انسانی بیزنس خود را در دست بگیرید برای اهداف بازاریابی و استراتزیک بیزنس خود برنامه ریزی کنید.

اگر تا قبل از این با مفهوم مدیریت یک مجموعه آشنایی ندارید کتاب های مدیریت بخوانید، در دوره های مدیریت بیزنس آنلاین شرکت کنید و مهم ترین چیز که از مشاوره مدیریت استفاده کنید همیشه یک مشاور داشته باشید.

اگر تا امروز ذهنیتی به کسب و کار آنلاین داشتید مسلما با خواندن این مقاله دریافتید که کسب و کار اینترنتی یک بیزنس آسان اما به شدت قانونمند است، اگر تمایل دارید که وارد کسب و کار آنلاین شوید حتما اصول 7گانه را در ابتدا مد نظر قرار دهید.

 

تهیه و گردآوری: نادیا گشتی