Posted on 04 می 2016 Views 6030

چهارمین رویداد استارتاپ گرایند شهر رشت در تاریخ 14 اردیبهشت 1395 با حمایت پارک علم و فناوری به کوشش مهدی شهبازی و صالح سپهری فر برگزار شد. علیرضا امیرمستوفیان بنیانگذار شرکت Orange Marketing میهمان برنامه بود و نماینده ی شرکت کلیک هوشمند نیز در این رویداد حضور داشت.

ابتداي اين مراسم آقاي شهبازي نماينده استارات آپ گرایند جهانی و مسئول  برگزاري اين همايش ضمن خيرمقدم به ميهمانان از پارك علم و فناوري گيلان به خاطر حمايت‌هاي اين سازمان تشكر و قدرداني نمود.

سپس جناب آقاي مهندس تكريمي معاون محترم پشتيباني پارك علم و فناوري گيلان ضمن خرسندي از برگزاري اين رویداد و خير مقدم به ميهمان ويژه اين همايش، در خصوص تاريخچه پارك علم و فناوري گيلان و همچنين ساختارهاي حمايتي آن مطالبي را بيان كرد و گفت: اين سازمان با داشتن مراكز رشد در شهرستان‌هاي استان و وجود ساختارهاي حمايتي از جمله كانون‌ها، هسته‌هاي تحقيقاتي و مراكز رشد، آمادگي حمايت و تجاري‌سازي از ايده‌ها و طرح‌هاي نوآورانه را دارد.

ايشان در ادامه در خصوص ناپايداري در تنوع نوآوري و فناوري گفت: بزرگترين دغدغه مخاطبين فناوري‌ها، تنوع در فناوري‌هاي مختلف و چگونگي بهره‌مند شدن از آنهاست كه به واسطه تنوع و سرعت تغيير در فناوري، همواره زندگي مردم را به چالش كشيده است.

ايشان در خصوص ورود فناوري به زندگي مردم گفت: حجم بالاي اطلاعات در زندگي روزمره باعث به وجود آمده پديده‌ي گران‌باري اطلاعات شده‌است كه سبب شده تا عدم تعادل در روند زندگي بوجود آيد و اين اين عدم تعادل يكي از موانع توسعه محصوب مي‌شود.براي حفظ تعادل در زندگي بايد مهارت‌هايي آموخته و فراگرفته شود و امروزه با توجه به تعريف سواد علمي و فناوري يونسكو، مي‌بايستي براي انجام كارها مهارت لازم را كسب نمود و اين سازمان براي برقراركردن تعادل در زندگي مهارت‌هاي زندگي را پيشنهاد مي‌كند.

در ادامه اين استارت‌آپ آقاي صالح سپهري ، مدرس اين همايش با معرفي كتاب راهنماي استارت‌آپ نوشته «Sam Altman» چكيده‌اي از اين كتاب را ارائه نمود.

ايشان در ادامه مطالب خود در خصوص شتاب دهنده‌ها در دنياي اقتصاد امروزي گفت: در دنيا، مراكزي هستند كه ايده‌هاي قابل تجاري‌سازي را جذب و برروي آنها سرمايه‌گذاري لازم را انجام مي‌دهند و در نهايت خود به عنوان سهامدار آن ايده خواهند بود و به اين روش علاوه بر حمايت از طرح‌ها، شركت‌هاي نوپا در زمينه‌هاي مختلف فناوري بوجود مي‌آيند و يك روند اقتصادي را بوجود مي‌آورند.
آقاي سپهري در خصوص فصل‌هاي اين كتاب توضيح داد و گفت: چهار مرحله براي يك ستارت‌آپ در كتاب آمده كه نمايش مي‌دهد كه چگونه يك استارت‌آپ به وجود مي‌آيد و بايد چگونه اكوسيستم خود را حفظ كند. و مهمترين قدم آن پيدا كردن و همراه كردند چند نفر به عنوان هم‌تيمي «هم‌بنيان‌گذار» است.
مدرس اين دوره استارت آپ، به سه سوال اصلي در اين كتاب اشاره كرد و گفت: سه سوال اصلي يعني، «قصد توليد چه محصولي را داريد» ، «چه كساني نياز مبرم به محصول شما دارند» و  « وسعت بازار در حال و آينده چقدر خواهد بود» از سوالات مهم و اصلي است كه قبل از راه اندازي يك استارت‌آپ بايد پاسخ آن را شفاف بيابيد تا بتوانيد گام نخست را صحيح برداريد.

ايشان در خصوص فناوري‌هاي تحول‌آفرين و اينكه بهترين ايده‌ها همواره بد بنظر مي‌رسند مطالبي را ارائه نمود كه مورد توجه حاضرين قرار گرفت.

در پايان با اشاره به ويژگي‌هاي هم‌تيمي «هم‌بنيان‌گذاران» گفت كه تعصب و انعطاف‌پذيري دو ويژگي مهم در انتخاب هم‌تيمي و موفقيت در كارها مي‌باشد.

در ادامه اين همايش آقاي عليرضا اميرمستوفيان ايراني مقيم آلمان و يكي از كارآفرينان موفق در آن كشور ضمن معرفي خود از چگونگي و ايجاد شركت خود با حاضرين گفتگو كرد و تجارب خود را براي ايشان بيان كرد.

آقاي اميرمستوفي در سيزده سالگي، ساكن كشور آلمان شد و از همون ابتدا در دوران دبيرستان در رياضيات خوش‌درخشيد و با انتخاب رشته كامپيوتر در دانشگاه پذيرفته شد كه با توجه به علاقه به رشته برق تغيير رشته داد و در آكادمي برق و الكترونيك مشغول به تحصيل شد. ايشان در زمان دانشجويي به كارهاي مختلف اشتغال داشته و از اين راه هم كسب تجربه و هم درآمدي كسب نمود تا اينكه در يكي از شركت خدماتي الكترونيكي به عنوان مديريت بخش آگهي‌ها و ارتباط با مشتريان پذيرفته و مشغول به كار شد.در طي مدتي كه در آن شركت مشغول به كار بود ايده نرم‌افزار ارسال و بررسي ايميل‌هاي تبليغاتي را دنبال كرد و به همراه يكي از دوستانش توانست نرم افزار «ارسال ايميل‌هاي انبود و بررسي بازخورد آن» را طراحي و توليد نمايد و براي اين منظور شركت اورنج را تاسيس و كارآفريني و كسب و كار خود را آغاز نمود.
 پس از آن نماینده شرکت اندیشه سبز خزر با اعلام آمادگی این شرکت جهت حمایت از شرکت های نوپا و فعالیت های استارت آپی گفت : این شرکت می تواند از توانایی های بالقوه موجود در راستای حمایت از این نوع حرکت ها استفاده نماید.
در بخش پایانی برنامه چند تن از موسسین استارت آپ های بومی به معرفی کوتاه فعالیت های خود پرداختند.نماینده شرکت کلیک هوشمند ، آقای علیرضا ثمرخواه نیز ، در یک معرفی اجمالی ، 3 استارت آپ گیلان روانشناسی ، گیلان رانندگی و گیلان دانلود را معرفی نمود.

پس از آن مدعوين با هدف آشنايي و شبكه‌سازي در روند استارت‌آپ در سالن پذيرايي گردهم آمدند و گفتگو كردند.

چهارمین رویداد استارتاپ گرایند رشت

چهارمین رویداد استارتاپ گرایند رشت

چهارمین رویداد استارتاپ گرایند رشت

چهارمین رویداد استارتاپ گرایند رشت

چهارمین استارت آپ گرایند رشت

چهارمین استارت آپ گرایند رشت

چهارمین استارت آپ گرایند رشت

چهارمین استارت آپ گرایند رشت

چهارمین رویداد استارتاپ گرایند رشت