Posted on 12 مارس 2016 Views 5991

اولین همایش کارآفرینی به شیوه استارتاپ دانشگاه پیام نور گیلان 17 اسفند 1394 به همت و تلاش شرکت کلیک هوشمند گیلان برگزار گردید. در این رویداد علاقه‌مندان به فرآیند کارآفرینی و استارتاپ, گرد هم ‌آمدند تا در این دوره دانش مقدماتی جهت ورود به حوزه کارآفرینی را فراگیرند.
این رویداد در واقع سرآغاز فعالیت‌های کارآفرینی دانشگاه پیام نور است . این دانشگاه در نظر دارد با ایجاد فضای آموزشی و عملی مناسب، نیروی کارآفرین جوان را توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه پیام نور استان گیلان تربیت کرده و ایده های منتخب را در قالب کسب و کارهای نوپا به بازار عرضه کند.

یکی از تفاوت های عمده برنامه های تعیین شده دانشگاه پیام نور با دیگر رویدادهای کارآفرینی برگزار شده در کشور مانند "استارت آپ ویکند" در این است که در این رویداد شرکت کنندگان پس از آموزش مباحث مورد نیاز و تشکیل تیم، اقدام به ایده پردازی به صورت تیمی می کنند که این امر باعث بالا رفتن کیفیت ایده های ارائه شده در چنین رویدادی میگردد.
هدف این برنامه ها در اینست به شرکت کنندگان، آموزش داده شود كه چگونه مي‌توان در زمينه كسب و كارهاي اينترنتي از هيچ به يك ايده ناب و جهاني دست يافت. سپس چگونه مي‌توان اين ايده را به يك مدل كسب و كار با كيفيت تبديل كرده و نظر سرمايه‌داران را به آن جلب كرد.
آنچه در اين برنامه اهميت فراوان دارد اين است كه ايده‌هاي خوب لزوما ايده‌هاي ناب نيستند.
چه بسا بتوان يك ايده ساده و تكراري را تبديل به محل درآمدی بسيار پرسود نمود.


hamayesh pnu 5

در این همایش چکیده ای از مطالب با عناوین زیر به تفضیل مطرح و بررسی شدند:

  • تشریح مفهوم استارتاپ
  • تشریح مولف های بوم مدل کسب و کار
  • شیوه صحیح پیاده سازی استارتاپ
  • تیم یابی
  • · شبکه سازی
  • · بررسی پتانسیل های استارتاپ در ایران و گیلان

سخنرانی با ارزش جناب آقای مهندس هوشنگی مدیر توسعه و پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان , جناب مهندس برهان از برترین کارآفرین های استان گیلان در حوزه ICT مدیر شرکت هایی همچون سیب سامانه, پارس وی, دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال و.... , جناب دکتر قلیچی مدیر مرکز آموزش بازرگانی کارآفرین برتر سال 1389از نقاط عطف این رویداد هیجان انگیز بود که به شرکت کلیک هوشمند و شرکت کنندگان افتخار همراهی دادند.
hamayesh pnu 2

 hamayesh pnu 3