Posted on 03 فوریه 2016 Views 6343

سومین و آخرین رویداد استارتاپ گرایند سال 1394 شهر رشت در تاریخ 13 بهمن با حمایت پارک علم و فناوری, اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و موسسه غیرانتفاعی رهپویان مانا و به کوشش مهدی شهبازی موسس استارتاپ شکم سلام برگزار شد. نیما نورمحمدی موسس استارتاپ پونیشامیهمان برنامه بود.

جناب مهندس رضایتی ریاست محترم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات,مهندس متقی طلب ریاست محترم پارک علم و فناوری, مهندس شفقی, دکتر همایون کاوه و جمعی از مسئولین محترم موسسات و ادارات دولتی از میهمانان ویژه این رویداد بودند.
در ابتدای برنامه شرکت‌کنندگان ضمن پذیرایی مختصر، با هم آشنا شده و ایده‌ها و نظرات‌شان را با هم به اشتراک گذاشتند، تا شاید دوستان و همکاران خوبی برای هم شوند. تحقیقات نشان داده‌اند کسانی که امروز با هم آشنا می‌شوند احتمالا ظرف سه سال آینده به ‌نوعی به درد هم خواهند خورد.
در بخش دوم، مهدی شهبازی نماینده استارتاپ گرایند رشت به صحبت در رابطه با اهمیت نتوریکینگ و ایجاد روابط پرداخت و در ادامه‌ی برنامه صالح سپهری‌فر در حضور شرکت‌کنندگان به گپ و گفت با نیم نورمحمدی  موسس استارتاپ پونیشا پرداخت.

استارتاپ گرایند رشت
نیما نورمحمدی بنیانگذار و مدیر سایت «پونیشا» است. پونیشا سایت برون سپاری آنلاین پروژه‌ها است که توانسته بازار کار بزرگی را برای فریلنسرها (آزادکارها) ایجاد کند. فریلنسر یا آزادکار کسی است که به صورت دوره‌ای، پروژه‌هایی را برای دیگران به انجام می‌رساند. نیما به کارآفرینی و ایجاد اشتغال علاقه زیادی دارد و تا به امروز توانسته برای آزادکاران زیادی در سرتاسر ایران شغل تمام وقت و پاره وقت (به صورت آنلاین و دورکاری) ایجاد کند.
نیما از سال ۱۳۷۸ با استخدام در یک شرکت بین المللی غذایی وارد بازار کار شد و تجربیات بسیاری در زمینه بازاریابی و فروش کسب کرد. در سال ۱۳۸۷از شرکت خارج شد و اولین استارتاپ خود در زمینه جستجوی آنلاین املاک را با نام «آی‌هوم» راه اندازی کرد. راه اندازی استارتاپ کار ساده‌ای نبود و زمان زیادی برد تا استارتاپ اول به درآمدزایی برسد. دومین استارتاپ او یعنی پونیشا کاملا متفاوت با استارتاپ اول بود که درشب یلدای ۱۳۹۱ شروع به کار کرد و خیلی سریع مورد توجه کارآفرینان و فریلنسرها قرار گرفت. تا به امروز پروژه‌های زیادی در زمینه‌های گرافیک، ترجمه و برنامه نویسی در پونیشا انجام شده است و فریلنسرها توانسته‌اند درآمد قابل توجهی از طریق پونیشا کسب کنند, اوسپس به بیان نحوه‌ی تبدیل ایده‌ی خود به کسب‌وکار پرداخت, از تیم پونیشا تقدیر و تشکر کرد و از استارتاپ جدید این گروه با عنوان «میز نو» خبر داد , در پایان این گفتگو نورمحمدی به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ داد.


در پایان، از کتابی با ترجمه دکترهمایون کاوه و صالح سپهری آئین رونمائی به عمل آمد و به میهمانان برنامه تقدیم شد. در بخش سوم، شرکت‌کنندگان پذیرایی  مختصری شدند تا به این بهانه دوباره  دور هم جمع شده و از نزدیک با مهمان کارآفرین برنامه گفتگو داشته باشند و پرسش‌های خود را از او پرسیدند. هم‌چنین، این بخش فرصت بسیار خوبی برای تقویت دوستی‌های بین شرکت‌کنندگان بود, شرکت کلیک هوشمند همچون همیشه در این رویداد خوب استارتاپی حضور داشت و از تعامل با جامعه استارتاپی نهایت استفاده رابرد.
گفتنی است که استارتاپ گرایند رویدادی جهانی برای آموزش، الهام‌بخشی، و اتصال کارآفرینان به یکدیگر است. این رویداد که از سوی «گوگل برای کارآفرینان» پشتیبانی می‌شود، به ‌صورت ماهانه در بیش از ۷۰ کشور و ۱۷۲ شهر دنیا از جمله رشت برگزار می‌شود و با دعوت از کارآفرینان و نوآوران موفق، از آن‌ها می‌خواهد که داستان موفقیت‌ها و شکست‌های خود را به اشتراک بگذارند و تجربه‌هایی را که در مسیر ساخت کسب‌وکارهای فوق‌العاده‌ی خود به دست آورده‌اند در اختیار دیگران قرار دهند.

startupgrind 3 2