Posted on 15 ژانویه 2016 In ابزارها Views 5637

امروزه با وجود ابزار های بسیاری برای به سازی کسب و کار ها، باید انتخاب های درستی برای شکل دادن موفق کسب و کار داشته باشید.برای داشتن یک کسب و کار کوچک موفق، شما به نرم افزار اور نوت برای مدیریت کارهای شخصی خود نیازمند هستید این نرم افزار کاربردی کی از موفق ترین برنامه ها جهت مدیریت کارها و ثبت یادداشت ها به شمار می رود. این اپلکیشن با امکانات متعددی که در اختیار کاربر قرار می دهد و اکو سیستم جالبی که بر روی پلتفرم های مختلف به وجود آورده، توانسته بسیار متفاوت تر از سایر رقبای خود ظاهر شود و کاربران بسیاری را جذب خود نماید.

Evernoteچیست؟

Evernote محبوب ترین برنامه یادداشت برداری رایگان است. قدرت اصلی این برنامه در اینجا نهفته که اگر آن را بر روی کامپیوتر خانگی، تلفن هوشمند یا تبلت خود نصب کنید، همه اطلاعات آن با استفاده از اینترنت، بین ابزار های مختلف همگام خواهد شد. درواقع اگر یادداشت های خود را در یک ابزار یا گجت تغییر دهید، بلافاصله پس از ذخیره، کلیه تغییرات را می توانید در سایر گجت های خود ملاحظه فرمایید. مهمترین ویژگی این برنامه، همگام سازی سریع آن است.
Evernote در پلتفرم های نرم افزاری گوناگونی چون ویندوز، مک، iOS، آندروید و بلک بری عرضه می شود. بدین  ترتیب می توان آن را تقریبا بر روی تمام گوشی های هوشمند، تبلت ها و رایانه های رومیزی نصب نمود.
تمامی این برنامه ها قادرند از طریق بستر اینترنت، با یکدیگر تعامل دشته و همگام سازی را به صورت آنلاین انجام دهند. از این گذشته Evernote افزونه ای برای مرورگر های اینترنتی نیز تهیه کرده است تا کاربرانی که بیشتر تمایل به استفاده از افزونه ها دارند نیز از آن بی بهره نمانند.
یکی از اهداف اورنوت این است که ایده ها به راحتی هرچه تمام تر و با بالاترین سرعت ممکن به ثبت برسند تا بدین گونه کاربر دیگر نگران از دست رفتن آن ها نباشد. برای این منظور اورنوت این امکان را فراهم میکند تا آنچه که در ذهن می پرورانید را در قالب متن، عکس و فایل صوتی به ثبت رسانید.
اورنوت هم قادر است تا عکس ها را از گالری به داخل محیط خود منتقل کند و هم اینکه در لحظه اپلیکیشن دوربین را باز کند و عکسی جدید را در خود به ثبت رساند. برای ضبط صدا نیز اپلیکیشن دیگری باز نمی شود و این امر در داخل خود برنامه صورت می پذیرد.
در حالی که فایل صوتی در حال ضبط شدن است شما می توانید در برنامه به یادداشت برداری نیز مشغول شوید تا از این طریق نوشته های مربوط به صدای در حال ضبط را نیز در اختیار داشته باشید. امکان یادداشت گذاشتن برای عکس ها نیز فراهم است و علاوه بر آن اورنوت بخشی را نیز برای ویرایش تصاویر در نظر گرفته. در بخش ویرایش، کاربر می توانید برخی المان های گرافیکی را بر روی عکس قرار دهد و حتی بر روی تصویر متن مورد نظر خود را درج کند.
اورنوت در داخل خود بخشی به نام Handwriting را نیز جای داده که همانطور که از نام آن نیز بر می آید به شما این امکان را می دهد تا یادداشت ها را با انگشت خود بر روی صفحه رسم کنید و در داخل برنامه به ثبت رسانید. این ویژگی برای کاربرانی که از دستگاه هایی با صفحات نمایش بزرگ بهره میبرند و یا دارای قلم Stylus هستند، می تواند بسیار مفید واقع شود.
پیش تر اشاره کردیم که اورنوت می تواند با دوربین دستگاه شما عکس بگیرد و عکس ها را در داخل خود به ثبت برساند، اما اگر این تصویر از مدارک تهیه شود اقلب کیفیت مطلوب را به همراه ندارد. برای حل این موضوع اورنوت قسمتی به نام Document Camera دارد. با استفاده از این قابلیت، اورنوت افکتی را بر روی عکس های تهیه شده از مدارک می گذارد که آن ها را شبیه به تصویری اسکن شده می کند و خوانایی آنان را بالا می برد.
در نهایت اگر بخواهیم کمی هم راجع به ویژگی ویرایش متون در اورنوت صحبت کنیم، باید بگوییم که این برنامه یک Editor بسیار جامع را جهت یادداشت برداری در اختیار شما قرار می دهد. در محیط یادداشت برداری این برنامه می توانید نوشته های خود را Bold و یا Italic کنید، بر زیر هر کلمه ای که خواستید خط بکشید و یا حتی قسمت های مهم را های لایت کنید. در این قسمت حتی می توانید کارهای خود را در قالب To Do List ایجاد کنید، بدین ترتیب که در کنار آن ها مربع کوچکی را قرار می دهید تا هر وقت فعالیت مورد نظر را کامل کردید، آن را تیک بزنید و از لیست خود خارج کنید.در محیط اورنوت امکان فارسی نوشتن فراهم است، اما متاسفانه هنگامی که در میان کلمات فارسی بخواهید از یک عبارت انگلیسی استفاده کنید، چینش صفحه برهم میریزد. این موضوع را شاید بتوان بزرگ ترین نقطه ضعف Evernote برای فارسی زبانان دانست، که البته شاید در آپدیت های بعدی این اپلیکیشن برطرف شود.
اورنوت برای هر یادداشت قابلیت یادآوری را نیز فراهم می کند. با استفاده از این ویژگی شما می توانید کارهای خود را در برنامه وارد نمایید و تعیین کنید تا در ساعت و تاریخی معین، اپلیکیشن وظیفه یادآوری آن کار را بر عهده گیرد.